PLPS: Ostatnie miejsce w turnieju finałowym Pucharu Polski 2016 dla jastrzębian!

LW_L1455jasterzebie

Jastrzębski Węgiel jest ostatnią ekipą, która wywalczyła awans do turnieju finałowego o Puchar Polski w piłce siatkowej 2016. Awans zapewniła sobie w meczu kończącym 13 serię gier PlusLigi i zarazem ostatnim na półmetku fazy zasadniczej.

W rundzie finałowej, która w dniach 5-7 lutego zostanie rozegrana we wrocławskiej hali Ortbita, wystąpi w sumie osiem zespołów (5 lutego ćwierćfinały, 6 lutego półfinały, 7 lutego finał).

W ćwierćfinale zagrają dwa zespoły zwycięzcy rundy wstępnej (pierwszoligowe GKS Katowice oraz SMS PZPS Spała) oraz sześć najwyżej sklasyfikowanych zespołów po zakończeniu pierwszej rundy fazy zasadniczej rozgrywek PlusLigi . Dodatkowo zespoły z miejsc 1-4 po zakończeniu pierwszej rundy fazy zasadniczej rozgrywek PlusLigi zostaną rozstawione w losowaniu ćwierćfinałów Pucharu Polski.

Awans z PlusLigi zapewniły sobie: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, LOTOS Trefl Gdańsk, Asseco Resovia Rzeszów, Cerrad Czarni Radom oraz Jastrzębski Węgiel. – Turniej gramy we Wrocławiu? To muszę tam być, znaczy musimy. Ja przecież urodziłem się we Wrocławiu, zrobię wszystko, by tam pojechać na Puchar Polski – mówił kilka dni temu atakujący Jastrzębskiego Węgla Maciej Muzaj. I okazało się, że jego marzenie się spełniło.

Autor: Kamil Składowski

M.Sz.