PLPS: Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin 3:1

A

Indykpol AZS Olsztyn pokonał Cuprum Lubin 3:1 (22:25, 27:25, 27:25, 25:19) w meczu 16. kolejki PlusLigi. MVP meczu Paweł Woicki.

Kiedy czołowe drużyny rywalizują o Puchar Polski, zespoły z drugiej części tabeli walczyły o ligowe punkty, bo PlusLiga tempa nie zwalnia. Dopiero co w poniedziałek Indykpol AZS Olsztyn podejmował we własnej hali Jastrzębski Węgiel, a już w niedzielę w Uranii zmierzył się z Cuprum Lubin. 9 lutego odbędzie się spotkanie Effectora Kielce z Łuczniczką Bydgoszcz, a dzień później pięć pozostałych w tym szlagier Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów.

W I rundzie rozgrywek olsztyńskim akademikom nie udało się zdobyć ani jednego punktu w rywalizacji z lubinianami. Drużyna prowadzona przez byłego szkoleniowca AZS Olsztyn – Gheorghe Cretu, nie dała wtedy praktycznie żadnych szans na nawiązanie walki.

— Przed meczem z Lubinem nastawienia są bojowe. Będziemy walczyć, żeby chociażby zrobić to dla naszych kibiców, którzy przychodzą na nasze mecze bardzo licznie. Musimy zrobić to dla nich, żeby w końcu wygrać mecz w Uranii – mówił po poniedziałkowym spotkaniu Marcin Waliński.

Ta sztuka udała się gospodarzom. Po przegranym pierwszym secie w dwóch następnych wygrali na przewagi, a w czwartej partii pewnie zwyciężyli, choć początkowo inicjatywa należała do gości. Było 6:10 i Miłosz Zniszczoł serią zagrywek dał swojej drużynie prowadzenie. Olsztynianie na tej serwisowej fali przeciągnęli losy meczu na swoją stronę. Indykpol AZS wygrał zasłużenie, a Cuprum może żałować, że nie wykorzystało okazji do wygrania w drugiej i trzeciej partii.

Statystyki meczu: http://stats.plusliga.pl/MatchStatistics.aspx?ID=1034&mID=25263&Page=S

M.Sz.