Kraków oficjalnie gospodarzem XIV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera!

7C9A5459

To już pewne! XIV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w tym roku odbędzie się w TAURON Arenie Kraków!

Władze Krakowa podpisały umowę na organizację imprezy z prezesem Fundacji Huberta Jerzego Wagnera – Jerzym Mrozem. Podczas konferencji prasowej pojawiło się również sporo informacji dotyczących biletów. Będą one w wyjątkowo przystępnych cenach: od 40 do 140 złotych za cały dzień (dwa mecze). Sprzedaż rusza w przyszłym tygodniu na portalu www.Abilet.pl. Co ciekawe – każdy kibic, będzie miał wpływ na to, jak wejściówka będzie wyglądała. Więcej szczegółów podamy wkrótce.

Memoriał będzie jedną z zaledwie trzech okazji w tym roku, aby zobaczyć naszą reprezentację w Polsce. Odbędzie się w dniach 17-19 maja z udziałem reprezentacji: Belgii, Bułgarii, Polski i Serbii.

Oto, co powiedziano na specjalnej konferencji w Krakowie:

Katarzyna Król – zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Sportu:
– Kraków w nowy rok wszedł z hasłem „Królujemy w sporcie”. Gościmy wielką siatkówkę – jest to ostatni sprawdzian przed turniejem kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. Nasi Mistrzowie odlecą po Memoriale z Krakowa do Japonii. Wierzymy, że ten i przyszły rok będzie bogaty w siatkarskie emocje w Krakowie.

Jerzy Mróz – prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera:
– W Polskim Związku Piłki Siatkowej poproszono mnie, aby zorganizować naszej kadrze 20 maja o 10:00 pożegnanie naszej kadry, która odleci wówczas do Tokio. Bardzo bym chciał, żeby pojawiło się jak najwięcej kibiców i abyśmy tłumnie pożegnali naszych Mistrzów Świata.
Wracamy do Krakowa, bo Kraków sportem stoi. Macie najpiękniejszą halę w Europie, jeśli nie na świecie.  Rozmawiałem też z naszą gwiazdą – Margaret – która wystąpi ostatniego dnia tegorocznego Memoriału. To przecież ona debiutowała dwa lata temu podczas Memoriału w siatkarskim świecie i przyniosła naszym siatkarzom szczęście, bo przecież zdobyli Mistrzostwo Świata.

Grzegorz Wagner:
– Cieszę się, że kolejny raz Memoriał trafił do Krakowa. Cieszę się też, że umowa z Jurkiem Mrozem nadal jest aktualna. Na początku powiedziałem: „zgadzam się na Memoriał, ale pod warunkiem, że będzie na najwyższym poziomie”. Z roku na rok jest jeszcze lepiej. Myślę, że to jedyny turniej, który utrzymał swoją formułę i wierzę, że będzie tak zawsze.

Krzysztof Kowal – dyrektor ZIS w Krakowie:
– Mam nadzieję, że będzie to Memoriał równie udany, co dwa lata temu. Wszystko wyszło znakomicie. Bardzo się cieszę, że wracamy z tą imprezą do Krakowa. Po Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej, teraz – królować będzie siatkówka. Dowiedliśmy, że nasza hala jest najpiękniejsza i najlepsza. Zapraszam i mam nadzieję, że po turnieju będziemy mogli powiedzieć, że Kraków jest szczęśliwy, a następnym wydarzeniem będzie awans naszych siatkarzy do Igrzysk Olimpijskich.

Paweł Papke – prezes PZPS (wypowiedź z Warszawy):
W tym roku stosunkowo rzadko możemy oglądać Mistrzów Świata w Polsce. Dlatego tym bardziej zapraszam do udziału w XIV Memoriale. Jak zawsze Fundacja Huberta Jerzego Wagnera doskonale przygotowuje ten 3-dniowy spektakl. Co roku w Krakowie odbywają się najważniejsze siatkarskie wydarzenia. Hala jest pełna fajnych, głośnych kibiców. Którzy kulturalnie i głośno dopingują. Naszym zawodnikom – wiem to od nich – znakomicie gra się w TAURON Arenie Kraków. Pomoc kibiców jest bardzo potrzebna. Ta mała częstotliwość grania powinna zmotywować fanów, aby wzięli udział w tym wydarzeniu.

Organizatorzy memoriału polecają również turniejowy profil na Facebooku (Memoriał Huberta Jerzego Wagnera) oraz konto na Twitterze (@memorialwagnera). Oficjalny hashtag imprezy to #memorialWagnera2016

M.Sz.