Final Four Ligi Mistrzów: Kraków króluje w sporcie

20160312_040__IG_1143_RAD

 Miesiąc przed startem Final Four Ligi Mistrzów w Krakowie spotkali się przedstawiciele wszystkich stron, które odpowiadają za organizację tych prestiżowych zawodów. Oto, co mieli do powiedzenia na ostatniej prostej przed turniejm, który w Tauron Arenie Kraków rozegrany zostanie 16-17 kwietnia.

Katarzyna Król, wiceprezydent Krakowa ds. sportu i edukacji:
– Bardzo się cieszę, że na dzisiejszej konferencji możemy gościć tak zacne grono. Mamy przedstawicieli na najwyższym szczeblu ze wszystkich stron, które są zaangażowane w organizację turnieju. Cieszymy się niezmiernie, ja z panem prezydentem Majchrowskim, że udało nam się wspólnie z Rzeszowem zainicjować ten turniej. Kraków idzie z hasłem „królujemy w sporcie”, po ostatnim sukcesie z piłką ręczną teraz wiosna należy do siatkówki. Tym bardziej się cieszymy, że w naszej hali i mieście nie było jeszcze turnieju klubowego tej rangi. To jednak nie będzie wszystko, bo później mamy Memoriał Wagnera a na koniec finały Ligi Światowej. Bardzo się cieszę, że będziemy mieli w naszym mieście tak fantastyczną wiosnę.

Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa:
– Witam wszystkich. Żałuję tylko trochę, że spotykamy się w Krakowie, a nie w Rzeszowie, ale współpraca między naszymi prezydentami układa się doskonale. Jesteśmy przekonani, że ta kwietniowa impreza będzie sukcesem przede wszystkim Krakowa, ale i również Rzeszowa. Liczymy, że w tym roku nasi siatkarze nie będą wicemistrzami, lecz najlepszą ekipą Europy. Życzę Państwu, by te sportowe zmagania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Mieszkańcy naszego miasta są zadowoleni, że turniej będzie rozgrywany tak blisko, bo jeśli korzystamy z autostrady to droga do Krakowa zajmuje godzinę piętnaście. Myślę, że wiele tysięcy rzeszowian będzie brało udział w tej siatkarskiej uczcie. Finał będzie z udziałem Asseco Resovii, jestem o tym przekonany.

Renato Arena, wiceprezydent CEV:
– Witam państwa w imieniu prezesa CEV Aleksandara Boricicia, dziękuję też klubowi Asseco Resovia Rzeszów, że zorganizuje ten turniej Final Four. Dziękuję też miastu Kraków i jednocześnie gratuluję wspaniałej hali sportowej, która gościła już m.in. mistrzostwa świata siatkarzy. To w tej chwili jeden z najwspanialszych tego typu obiektów w Europie. Dziękuję także polskiej federacji, która obok włoskiej i rosyjskiej to w tej chwili najmocniejsze federacje w Europie. jestem przekonany, że Tauron Arena Kraków wypełni się po brzegi. Nie mam co do tego wątpliwości. Podobnie, jak nie wątpię w sukces organizacyjny czy marketingowy. Chcę także pochwalić klub Asseco Resovii Rzeszów. To jest nasze drugie spotkanie, pierwsze odbyło się w Luksemburgu. Drugie rozpoczęło się wczoraj i jeszcze trwa. Mam nadzieję, że wszyscy będzie wspólnie pracować, a przecież jesteśmy jedną siatkarską rodziną, by ten turniej na długo zapadł w pamięci kibiców. Teraz zostało już tylko poczekać na trzech pozostałych uczestników turnieju finałowego, a także na turniej finałowy pań. To wyjątkowy moment, wyjątkowe zakończenie sezonu ligowego, które poprzedzi szczególne wydarzenie – igrzyska olimpijskie. W CEV jesteśmy szczęśliwi także z zainteresowania mediów, które w waszym kraju jest ogromne. Do zobaczenia w trakcie turnieju i powodzenia.

Andrzej Ladziński, wiceprezes PZPS:
– Jako przedstawiciel PZPS chcę przede wszystkim podziękować w imieniu polskich kibiców władzom klubu Asseco Resovia Rzeszów oraz władzom Krakowa i Rzeszowa, że podjęli się organizacji tak ważnej, cenionej przez kibiców imprezy. Nikt nie wątpi w to, że ta impreza będzie ogromnym sukcesem organizacyjnym, dlatego pozostaje sobie życzyć, by 17 kwietnia był wyjątkowym dniem pod względem sportowym. By Asseco Resovia jako drugi polski klub, po 40 latach, zdobyła miano najlepszego klubu w Europie.

Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie:
Bardzo się cieszę, że wracamy do tego kierunku współpracy pomiędzy miastami. Wcześniej taka współpraca była z Kielcami, teraz z Rzeszowem. Jestem przekonany, że mieszkańcy tego miasta będą się u nas czuli jak w domu, a naszą halę potraktują jako tymczasowy dom na ten turniej. Tego sobie wszyscy życzymy, by można było powiedzieć, że mamy kolejnego zdobywcę najważniejszego z pucharów. Bardzo się cieszę, że teraz będziemy gościć najlepsze klubowe drużyny, a potem reprezentacje. Podsumowaniem będzie lipcowe Final Six Ligi Światowej.

Bartosz Górski, wiceprezes Asseco Resovii Rzeszów:
– Pragnę podziękować władzom CEV za przyznanie nam organizacji turnieju finałowego. Władzom miasta Krakowa i Rzeszowa, które swoją wspaniałą współpracą umożliwiły nam zorganizowanie tego wspaniałego wydarzenia. Najbardziej cieszę się z tego, że na naszej drodze spotkaliśmy wielu ludzi, którzy ułatwiają nam prace na każdym kroku, dlatego czujemy się tutaj jak w domu. Chcemy, by ten turniej był czymś spektakularnym i na długo zapadł w pamięć. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Krakowa i kibiców z całej Polski.

Autor: Kamil Składowski, fot. Piotr Sumara

M.Sz.