CEV: Mistrzostwa Europy – Polska – Włochy 1:3

clip_image001

Polska przegrała w Apeldoorn z Włochami 1:3 (20:25, 25:21, 17:25, 16:25) w meczu grupy A mistrzostw Europy siatkarek.

Przez dwa sety polski zespół grał bardzo dobrze. Nie ustępował rutynowanej drużynie Włoch. Drugą partię pewnie wygrał. Następnie do głosu doszły już rywalki. Czwartego seta rozpoczęły od wysokiego prowadzenia 9:1. Polskie siatkarki zmniejszyły rozmiary strat do 11:16, ale w końcówce znowu lepsze były podopieczne trenera Marco Bonity.

Włochy: Eleonora Lo Bianco, Valentina Diouf, Antonella Del Core, Lucia Bosetti, Martina Guiggi, Cristina Chirichella, Monica De Gennaro (L) – Caterina Bosetti, Indre Sorokaite, Ofelia Malinov, Valentina Arrighetti; Polska: Izabela Bełcik, Izabela Kowalińska, Sylwia Pycia, Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Anna Werblińska, Paulina Maj-Erwardt (L) – Joanna Wołosz, Natalia Kurnikowska, Zuzanna Efimienko, Klaudia Kaczorowska, Kamila Ganszczyk.

W pierwszym spotkaniu tej grupy Holandia pokonała Słowenię 3:0.